Logo Logo
Saténové povlečení
  • 25.10.2018
  • Saténové povlečení

Stresy v práci, starosti s dětmi, práce okolo domácnosti… to vše si na nás vybírá svou daň. Naše tělo má ale naštěstí vysokou schopnost regenerace. A kde s ní začít než v našich sladkých peřinách?

Pro mnoho lidí je stále velkým problémem vybrat si to správné povlečení. Ale při koupi saténového povlečení nemůžete udělat chybu! Je to velmi luxusní volba, plná lesku a jemnosti.

Saténové povlečení

Vlastnosti saténového povlečení

Saténové povlečení je utkáno z velmi kvalitních, jemně česaných přízí v atlasové vazbě. Díky tomu je saténové povlečení v zimě hřejivé a v létě příjemné chladivé. Doporučuje se ale především v létě, kdy se snažíme všelijak ochladit. Satén má decentní lesk, který mu dodává luxusní vzhled. Díky tomuto povlečení vaše ložnice vynikne a z vaší postele se vám nikdy nebude chtít vstávat!

Satén by se obecně měl žehlit, ale žehlí se velmi snadno, takže i tato práce za tu jemnost rozhodně stojí! Některé druhy se žehlit nemusí.

Koupě saténového povlečení

Při rozhodování vám spolehlivě poradí internetový obchod s povlečením, který přináší inspiraci i cenné rady pro váš domov. Za velmi nízké ceny se vám dostane francouzského povlečení TOP kvality. Koupit si zde můžete povlečení na jednolůžka či dvoulůžka, dětské povlečení i polštáře.. Neváhejte proto s nákupem a dodejte svému domu novou ozdobu v podobě pohodlného povlečení!

Saténové povlečení

Druhy saténového povlečení

Díky moderním technologiím už si můžeme dopřát luxusu ve všech sférách našeho života. A spaní v pohodlném saténovém povlečení je jednou z výhod dnešní doby. Podívejme se nyní na druhy saténu:

  • Mako satén – je vyroben ze 100% česané bavlny, která se ale speciálně upravuje a zušlechťuje. Díky tomu je tkanina odolnější, lesklejší a odolnější proti opotřebování. Vydrží velmi dlouho jako nové. Milujete ten pocit, kdy si lehnete do postele a jste obklopeni dokonalou jemností, ze které už nikdy nechcete ven? Tak pak je mako satén vhodný přímo pro vás. Pozor ale na vyšší cenu.
  • Mako jersey – taktéž vysoce kvalitní materiál, který je neuvěřitelně měkký a jemný. Skvěle reguluje teplo – v létě ochladí, v zimě zahřeje. Navíc nevyžaduje žádnou extra péči a je to materiál velmi praktický na údržbu. Nemusí se žehlit.
  • Bavlněný satén -vyrábí se z vysoce kvalitní bavlněné příze s jemným leskem na povrchu a zaručuje pevnost a trvanlivost. Při údržbě si ale musíme dát pozor - je doporučeno prát povlečení naruby a na nižší teploty s jemnějšími pracími prostředky.

Péče o saténové povlečení

Satén je na poli ložního prádla velmi exkluzivním materiálem. Vznešeně vypadá už na první pohled – je lesklý a dává pocit luxusu. Jeho krása je však spojená i s jakousi křehkostí. Správnou údržbu povlečení z nejen bavlněného saténu byste proto neměli podceňovat.

Nejopatrnějším způsobem čistění je pro saténové ložní povlečení praní ve studené vodě. Ochráníte jej před vyblednutím a poničením materiálu. Roztočů a případného zašpinění se ale příliš nezbavíte. Povlečení z bavlněného saténu proto obraťte na rub, zapněte a perte na 40°C. Používejte kvalitní prací prostředek na barevné prádlo. Aplikace aviváže pak není nutná.

Povlečení by se mělo prát zvlášť než prostěradlo. Vyprané povlečení můžete pověsit na šňůru. Bavlněný satén zvládne i žehlení. Zvolte však program na jemné prádlo a dejte pozor, aby se látka příliš nevysušovala. Nic nezkazíte tím, když povlečení jemně pokropíte vodou nebo přežehlíte přes vlhkou utěrku. Některé druhy saténu se žehlit nemusí (mají nemačkavou úpravu).

Saténové povlečení