Logo Logo
Ložní prádlo za výprodejové ceny 50% - 80%
  • 26.10.2018
  • Ložní prádlo, povlečení

Pán nebo kmán? Dříve si skoro nikdo nemohl dovolit žít tak pohodlně jako dnes my. Příjemné ložní prádlo mohl mít pouze movitý člověk, což již naštěstí neplatí.

Ložní povlečení byla dozajista jedna z prvních věcí, které byly ušity, protože od nepaměti lidé vědí, že základem úspěšného dne je být odpočatý. Dříve ložní povlečení patřilo mezi luxusní zboží, bylo výsadou šlechtických rodů a také ceněnou obchodní komoditou. Mnoho slavných velmožů by udivilo dnešní dostupné a levné ložní povlečení. Natož, aby očekávali výprodej povlečení.

Materiály pro výrobu ložního prádla

Každý si rád po náročném dni lehne do své postele a oddá se příjemným snům a klidnému spánku. K tomu potřebujeme nejen postel s kvalitní matrací, ale také dobré ložní prádlo. Dnešní ložní povlečení je vyrobeno především z bavlněných vláken. Existuje mnoho druhů různých látek, mezi nimiž jsou známé například krep, flanel a satén. Že jste o některých z nich neslyšeli? Nevadí, pojďme si krátce ložní povlečení představit.

Ložní povlečení

Bavlna

Běžné bavlněné povlečení je příjemné na dotek a ačkoliv patří k nejběžnějším je velice pohodlné do horkých letních nocí, protože je schopné nasát velké množství potu. Také je odolné a trvanlivé, takže vydrží několik let. Za tuto dobu se Vám rozhodně neokouká díky svým zajímavým vzorům, které mohou být jak jednostranné, tak oboustranné.

Krep

Krepové ložní prádlo určitě spousta z nás zná a dozajista ho všichni alespoň jednou viděli. Je charakteristické svou prostorovostí. Díky tomuto na něm vyniknou všechny vzory a získají nový tvar. Příjemnou vlastností je také to, že se nemusí žehlit, což jistě potěší všechny hospodyňky.

Flanel

Flanelové ložní povlečení zase můžete poznat podle jemných chloupků jež lze nalézt na jedné nebo na obou stranách. Tato úprava mu dodává hebkost a hřejivost, o které se vám nesnilo ani ve vašich nejtajnějších snech. Vzory mohou být kostky, které jsou vetkané přímo v látce různobarevným vláknem. Další vzory jsou nanášeny potiskem.

Satén

Saténové ložní prádlo je na jedné straně lesklé díky speciální vazbě a úpravě jednotlivých vláken. Úžasnou vlastností tohoto materiálu je to, že příjemně chladí, a tak se v něm dobře prospíte i za horkých letních nocí. Ale na druhou stranu vám pod ním ani nebude zima díky jeho úžasným termoregulačním vlastnostem. Když k němu budete přistupovat správně, vydrží vám mnoho let a zaručí spousty příjemných nocí.

Nakupte u nás

V našem obchodě naleznete nepřeberné množství luxusního i levného ložního povlečení. Levné ložní povlečení ovšem neznamená nekvalitní! Všechno zboží, které Vám nabízíme je značkové a té nejvyšší kvality. Sledujte, kdy u nás bude probíhat výprodej povlečení. Máte možnost najít také nádherné ložní prádlo za skvělou cenu, které Vám vydrží dlouhá léta a bude ozdobou Vaší ložnice. Vyberte si hezké a levné ložní prádlo v našem obchodě!