Logo Logo
Krepové povlečení na studenější noci
  • 25.10.2018
  • Krepové povlečení

U výběru povlečení se zaměřujeme na tři hlavní kritéria – materiál, vzor a barva. Prioritou ale vždy bude materiál. Na předních příčkách v oblíbenosti se již dlouhá léta objevuje krepové ložní prádlo. Proč tomu tak je? Pravděpodobně za to může především snadná údržba a nepotřebnost žehlení. Vydejme se ale na detailnější průzkum tohoto zajímavého materiálu a jeho kvalit.

Vlastnosti krepového povlečení

Jistotu kvalitního a pohodlného spánku vám zajistí precizně zpracované krepové povlečení z přírodní bavlny. Jeho hlavní výhodou je dlouhá životnost, vynikající savost a vysoká prodyšnost. A samozřejmě už jeho přirozený vzhled naznačuje, že žehlení nebude nutné, což ocení každá praktická hospodyňka. Snadná údržba a péče z něj dělá velmi oblíbený druh povlečení, 

Na dotek je ale krepové povlečení poněkud specifické, a ne každý si takovýto materiál oblíbí hned napoprvé. Za tolik kvalit ale přece jedna nevýhoda stojí! Jako u mnoha dalších materiálů povlečení ale platí i zde, že je lepší připlatit si za kvalitu. Levné supermarketové krepové povlečení může být na první omak velmi drsné (po vyprání ale změkne). Kvalita přízí se může lišit v charakteristickém zvlnění krepu – buď hustější a trvanlivější nebo naopak řídké.

Krepové povlečení

Kde koupíme krepové povlečení

Líbí-li se vám jako materiál krep a chcete-li si jej pořídit snadno a levně jako povlečení, doporučujeme vám nákup na internetových stránkách prodeje povlečení. Takto se vaše finanční výdaje sníží na minimum a díky přehledným webovým stránkám se vám rozšíří i zjednoduší výběr vašeho budoucího krepového povlečení! U ověřeného prodejce nebudete vašeho nákupu litovat!

Krepové povlečení z bavlny

Bavlněné povlečení se obvykle vyrábí ze 100% bavlny. Platí pro něj veškeré zmíněné kladné vlastnosti, jimiž jsou prodyšnost, savost a životnost. Krepové povlečení se často také nazývá povlečení mačkané, jelikož pro krep je charakteristická střídavě hladká a zvrásněná část v pravidelných pruzích.

Krepové povlečení z polyesteru

Další ale méně častou možností je koupě krepového povlečení z polyesteru. Tento umělý materiál se hodí především pro alergiky, jelikož má antialergenní vlastnosti. Zde je ale nutné dbát na kvalitu polyesteru. Nejvhodnější variantou je polyester s dutými vlákny, který nám zajistí teplou pokrývku s vysokou prodyšností. Krepové povlečení s polyesteru oceníme tudíž nejlépe v zimních měsících, protože umí skvěle zahřát.

Krepové povlečení

Kvalitní polyester je ale bohužel dražší než bavlna. Proto se často stává, že lidé sáhnou po levnější variantě, která ale nesaje dobře pot a na dotyk působí nepříjemně.